Baca Sistemleri


Baca sistemleri alandaki havanın emilimi ve ortama temiz hava vermesi için hayati önem taşır. İyi bir baca sistemi ortamdaki hava emilimini iyi sağlayan ve temiz hava girişini gerçekleştiren baca sistemidir.

Ancak bazı sistemler yeterli basıncı oluşturamayacak kadar kısa oldukları için ya da basınç oluşumunu engelleyecek kadar uzun ya da yatay şekilli oldukları için gerekli hava akımını sağlayamaz. Bu gibi durumlarda çeşitli özellikte baca fanı sistemleri kullanılması gereklidir.

Paslanmaz Çelikten , Galvaniz ve DKP Siyah Sac'tan tek cidarlı (izolesiz) ve çift cidarlı (izoleli) üretilirler.

Baca sistemlerinin daha iyi çalışması ve performans göstermesi için bazı baca ekipmanları kullanılır. Bunlara tamamlayıcı baca ekipmanları denir. Baca susturucusu, baca fanı, baca klapesi, çekiş düzenleyici baca klapesi, geri akım güvenlik klapesi tamamlayıcı baca ekipmanlarıdır.

Paslanmaz Baca

Paslanmaz çelikten modern makineler ve üretim teknolojileri ile imal edilen sistemlerdir. Özel CNC tezgahlarda kesilen baca bileşenleri sürekli TIG ve ya PLAZMA kaynak teknolojisi ile birleştirilir. Baca bağlantılarındaki özel muf yapısı sayesinde bacayı oluşturan elemanlar birbirleriyle mükemmel bir yoğuşma suyu ve atık gaz sızdırmazlığı sağlayacak şekilde bağlanır. Birleşme yerlerinde kullanılan harici bağlantı kelepçeleri sayesinde sızdırmazlık ve mukavemet maksimum güvence altına alınır.


Kullanım Alanları


► Kaskad Baca Sistemleri
► Baca Renovasyon İşlemleri
► Davlumbaz Atık Gaz Sistemleri
► Havalandırma Sistemleri
► Proses Cihazlara Ait Atık Gaz Sistemleri
► Bina Dışı Baca Sistemleri
► Isıtma Buhar Kızgın Yağ Kazanları
► Haddaneler , Ergitme Potoları
► Ram Makineleri
► Boya ve Kurutma Fırınları gibi kullanım alanlarına sahiptir.


Galvaniz - DKP Siyah Sac Baca


Özel bacalarda malzeme kalitesi ve standardı yoktur. Doğalgaz harici bütün yakıtlarda müşteri isteğine göre malzeme seçimi yapılır.